Dzisiaj: 2024-07-24, imieniny: Kinga, Krystyna

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > Propozycje biblioteki

Propozycje biblioteki

Miejsko – Gminna Biblioteka w Szczebrzeszynie na listopadowe długie wieczory chce państwu zaproponować kolejne nowości książkowe.

 

Pierwszą z nich jest,, Na przekór losowi” napisana przez Davies M. i Barrett – Lee L.

Opisuje jak los w jednej chwili może odmienić życie ludzkie. Melanie Davis w wieku piętnastu lat ulega wypadkowi motocyklowemu, zostaje sparaliżowana od pasa w dół. Jej dni wypełnia bolesna i upokarzająca rehabilitacja i walka o to by się nie poddać. Jej kolejne lata nie szczędzą jej przeżyć – dziewczyna ulega kolejnemu poważnemu wypadkowi samochodowemu i walczy z rakiem piersi. Melanie nie zamierza się załamać. Jest pewna siebie, zdeterminowana do walki z przeciwnościami losu i zaraża wszystkich swoim optymizmem. Uczestniczy w igrzyskach paraolimpijskich, bierze udział z zdjęciach do filmu, a także zakłada własną fundację rehabilitacyjną. Na przekór losowi to dająca siłę, oraz podnosząca na duchu prawdziwa historia kobiety, która mimo wielu dramatycznych przeżyć nie poddaje się.

Czy nasz mężczyzna jest doskonały, czy jest księciem z bajki a może groźnym psychopatą

,, Kochałam psychopatę” to druga wstrząsająca historia Barbary Bentley. Własnymi słowami pisarka opowiada o mroku, który nastał po miesiącu miodowym, oraz o tym, co musiało nastąpić, by wreszcie się z niego wyzwoliła. Kobieta ukazuje swoją przemianę z przerażonej ofiary w odnoszącą sukces działaczkę społeczną. Opisuje również, jak walczyła o to, by ustrzec inne kobiety przed podobnym losem.

MGBP w Szczebrzeszynie

Zapraszamy

drukuj

Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.