Dzisiaj: 2024-07-12, imieniny: Jan, Brunon

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > Roztocze pięknieje.

Roztocze pięknieje.

W ramach sąsiedzkiej współpracy Gminy Szczebrzeszyn i  Zwierzyniec  realizują wspólne projekty mające na celu podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu.
W ubiegłych latach Gmina Szczebrzeszyn realizowała projekty dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, które w znaczący sposób wpłynęły na wizerunek estetyczny, kulturowy oraz turystyczny miasta. Obecnie jest partnerem projektu, który realizowany będzie przez Gminę Zwierzyniec.
Celem nadrzędnym projektu jest zwiększenie udziału sektora  turystyki w gospodarce województwa lubelskiego oraz wzmocnienie atrakcyjności turystycznej Lubelszczyzny na rynku krajowym i zagranicznym.
W dniu 5 marca 2012 roku Gmina Zwierzyniec podpisała  umowę w ramach Osi Priorytetowej VII Kultura, turystyka i współpraca międzyregionalna, Działania 7.1. Infrastruktura kultury i turystyki  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013 o dofinansowanie projektu pn. „Odtworzenie zabytkowego centrum Zwierzyńca – serca Roztocza”.

drukuj

Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.