Dzisiaj: 2024-04-16, imieniny: Cecylian, Bernadeta

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > Miejsko–Gminna Biblioteka Publiczna w Szczebrzeszynie – propozycje wydawnicze.

Miejsko–Gminna Biblioteka Publiczna w Szczebrzeszynie – propozycje wydawnicze.

,,To ja byłem Vermeerem” – Frank Wynne jest to niezwykła opowieść o człowieku który miną się z powołaniem. Od wczesnego dzieciństwa marzył, żeby zostać malarzem ale niestety krytycy wyśmiali jego sztukę jako beznadziejne i staroświeckie. Rozgoryczony uknuł plan zemsty na swoich przeciwnikach. Było to oszałamiające, zręczne oszustwo, dzięki któremu w niespełna dziesięć lat zarobił mnóstwo pieniędzy, zdobył akceptację i zobaczył swoje obrazy wiszące tuż obok arcydzieł Rembrandta i Vermeera. Jako malarz Han poniósł klęskę, jako fałszerz był niedościgniony. Książka jest niewiarygodną, a jednak prawdziwą historią największego fałszerza wszech czasów.

 

,, W kanałach Lwowa” – Roberta Marshalla jest drugą pozycją polecaną przez naszą bibliotekę. Oparta na faktach dramatyczna historia Żydów, którzy podczas likwidacji Getta we Lwowie ukryli się w kanałach pod miastem. Spędzili tam czternaście miesięcy. Jest to niewiarygodna, wstrząsająca historia o gehennie tych, którzy przeżyli, ale także podnosząca na duchu opowieść o bohaterstwie, które pokonuje strach. ,,W kanałach Lwowa” jest książką na której podstawie powstał film Agnieszki Holland “W Ciemności”.

Zapraszamy 

drukuj

Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.