Dzisiaj: 2024-04-25, imieniny: Mark, Jarosław

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > Plac zabaw w Brodach Małych

Plac zabaw w Brodach Małych

Najmłodsi mieszkańcy Brodów Małych mogą już spędzać czas na placu zabaw. W niedzielę 24 sierpnia 2014 roku obiekt uroczyście oddano do użytku. 

W ramach realizacji operacji pn. ” Budowa placu zabaw dla dzieci w miejscowości Brody Małe” zostały zakupione i zamontowane atrakcyjne i kolorowe urządzenia zabawowe. Dzięki temu maluchy zyskały piękne i bezpieczne miejsce do spotkań, zabawy i aktywnego wypoczynku, które zapewni im wszechstronny i harmonijny rozwój oraz pozwoli na udoskonalanie swoich umiejętności. Na placu zabaw będą mogły trenować nie tylko swoje ciało, ale również umiejętności społeczne, polegające na nauce współpracy, kreatywności oraz współzawodnictwa. Dzieci poznają nie tylko zasady współżycia w grupie, ale też lepiej zrozumieją własne możliwości. Miejsce to przyczyni się do budowania relacji i więzi między rówieśnikami. Będzie też przyjemnym miejscem wypoczynku i spotkań rodziców.

Na dzieci czekają: karuzela, podwójna huśtawka wahadłowa, huśtawka równoważnia, dwa bujaki sprężynowe oraz zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, dwoma wieżami, ruchomym pomostem, kratownicą linową i drabinką.

Budowa placu zabaw możliwa była dzięki dofinansowaniu jakie Ochotnicza Straż Pożarna w Brodach Małych uzyskała na realizację projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 ” Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Całkowity koszt operacji : 24.862,61 zł

Dofinansowanie ze środków UE: 19.890,08 zł

BENEFICJENT: Ochotnicza Straż Pożarna w Brodach Małych

PARTNERZY PROJEKTU:

  • Gmina Szczebrzeszyn, Plac T. Kościuszki 1, 22-460 Szczebrzeszyn
  • ” TRIMEX” Sp. z o.o., ul. Zamojska 5, 22-460 Szczebrzeszyn
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe INWEX Sp. z o.o., Brody Małe 2C,
  • Klub Sportowy “ALWA” Brody Małe

 ue_logo leaderplus_logo lgd_logo prow_logo

Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie

drukuj

Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.