Dzisiaj: 2024-04-16, imieniny: Cecylian, Bernadeta

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > „Pływać każdy może”

„Pływać każdy może”

Szanowni Rodzice

Uprzejmie informujemy, że Gmina Szczebrzeszyn przystępuje do realizacji zadania w ramach Rządowego Projektu powszechnej nauki pływania pt. „Pływać każdy może”. Nauka pływania dla dzieci klas III szkół podstawowych jest bezpłatna. Zadanie finansowane jest ze środków gminy Szczebrzeszyn oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zajęcia nauki pływania dla uczniów z Gminy Szczebrzeszyn będą odbywały się na Krytej Pływalni w Zamościu przy ul. Zamoyskiego. Programem będzie objętych 90 uczniów klas III  z 6 szkół podstawowych:

  1. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Szczebrzeszynie,
  2. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Szczebrzeszynie,
  3. Szkoła Podstawowa w Bodaczowie,
  4. Szkoła Podstawowa  w Wielączy,
  5. Szkoła Podstawowa w Wielączy Kolonii,
  6. Szkoła Podstawowa w Niedzieliskach. 

Zajęcia prowadzone będą w 6 grupach po 15 osób. Każdy uczestnik weźmie udział w kursie obejmującym 20 godzin (10 wyjazdów, w soboty lub niedziele). Na zakończenie zajęć zostanie  przeprowadzony sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich. 

Termin realizacji projektu obejmuje okres od 20 września 2014 r. do 20 grudnia 2014 r.

Zainteresowanych rodziców zapraszamy do złożenia deklaracji uczestnictwa dziecka w nauce pływania w terminie do 11 września 2014 r. do Urzędu Miejskiego w Szczebrzeszynie – Sekretariat pok. Nr 12. 

Regulamin uczestnictwa oraz niezbędne formularze są do pobrania w sekretariatach szkół objętych projektem oraz na stronie www.szczebrzeszyn.pl w zakładce pliki do pobrania.

Pliki do pobrania:

  1. Regulamin zajęć „Pływać każdy może”
  2. Deklaracja udziału w projekcie „Pływać każdy może”
drukuj

Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.