Dzisiaj: 2024-04-22, imieniny: Kazimierz, Łukasz

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > Nowe boisko do gry w siatkówkę z nawierzchnią poliuretanową.

Nowe boisko do gry w siatkówkę z nawierzchnią poliuretanową.

Gmina Szczebrzeszyn informuje, że zrealizowany został projekt pn. „Budowa boiska do gry w siatkówkę z nawierzchnią poliuretanową” w miejscowości Bodaczów. Wybudowane boisko będzie wpływać na poprawę jakości życia mieszkańców, 
w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez zaspokajanie potrzeb społecznych, kulturalnych oraz sportowych mieszkańców wsi. Realizacja przedmiotowego projektu zapewni dzieciom, młodzieży i ich rodzinom możliwość rekreacyjnego spędzania wolnego czasu.

Dodatkowo została zagospodarowana przestrzeń publiczna. W sąsiedztwie zrealizowanej inwestycji znajduje się Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Bodaczowie. Budowa boiska do gry w siatkówkę jest uzupełnieniem istniejącej infrastruktury, pozwalającym na zwiększenie atrakcyjności tego miejsca. Boisko to dodatkowa funkcja dla kompleksu oświatowego w Bodaczowie i będzie służyć rozwojowi fizycznemu, umysłowemu i psychicznemu dzieci i młodzieży. Na tym obiekcie uczniowie będą się uczyć współdziałania w grupie a także zapoznają się z elementami konkurencji i rywalizacji. 
W czasie sportowych zmagań wyzwalać się będzie pomysłowość w grach zespołowych 
oraz będą kształtować się charaktery młodych ludzi.

Ze względu na zagwarantowaną dostępność do zrealizowanego projektu mieszkańcy miejscowości będą mieli pełną możliwość korzystania z jego walorów.

• Koszty całkowite realizacji projektu w ramach umowy z Samorządem Województwa Lubelskiego – 88 510,80 zł.

• Kwota dofinansowania: 25 000,00 zł.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów objętego PROW 2007-2013

Partnerzy: Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie, Ośrodek Pomocy Społecznej 
w Szczebrzeszynie, Gimnazjum w Bodaczowie.

Wniosek o przyznanie pomocy został złożony z pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Dolina Wieprza i Poru”.

bod_siat

bod_siat2

drukuj

Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.