Dzisiaj: 2024-04-15, imieniny: Ludwina, Wacława

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > Nowości wydawnicze – luty 2015

Nowości wydawnicze – luty 2015

Bogusław Wołoszański ,, Tajna wojna Stalina” – autor przedstawia okres, w którym Stalin prowadzi swoją okrutną i przebiegłą politykę, zmierzając do wykorzystania konfliktów, skłócenia europejskich mocarstw i doprowadzenia do wybuchu wojny. Tylko w ten sposób mógł zrealizować cel: uczynić Związek Radziecki państwem dominującym na europejskim kontynencie. Nie docenił jednak Hitlera i potęgi jego armii, która pokonała europejskie mocarstwa, zanim Armia czerwona była gotowa  do walki.

“Tajna wojna Stalina” to fascynujący i nadzwyczaj sugestywny obraz działań polityków, szpiegów i żołnierzy w latach 1938 – 1941, gdy Europa, za sprawą dwóch dyktatorów, pogrążała się w najbardziej wyniszczającej wojnie.

bibl2015sscsSofie Sarenbrant ,, Odpoczywaj w pokoju” – w damskiej umywalni spa obsługa znajduje nieprzytomną kobietę, która jak się okazuje, jest znaną aktorką. Wkrótce potem, w pokoju 327, zostaje znaleziona para martwych staruszków. Oba incydenty wydają się być tylko nieszczęśliwym wypadkiem, ale kierownik hotelu i dyrektor mają złe przeczucia. Kiedy na terenie ośrodka tym razem w gorących źródłach pod gołym niebem umiera jeszcze jedna osoba, staje się jasne, że przypadkowe śmierci muszą być ze sobą powiązane. Prowadząca śledztwo Emma z wydziału kryminalnego policji szybko dochodzi do wniosku, że nie jest to kolejna rutynowa sprawa.

Zapraszamy

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Szczebrzeszynie

drukuj

Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.