Dzisiaj: 2024-05-19, imieniny: Piotr, Iwa

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > Nowości wydawnicze – czerwiec  2015.

Nowości wydawnicze – czerwiec  2015.

Joanna Opiat – Bojarska “Zaufaj mi, Anno”, ambitna dziennikarka TV przeprowadza wywiad z politykiem, którego syn wypadł z balkonu podczas imprezy sylwestrowej. Ojciec nie wierzy w przypadkową śmierć.

Dziennikarka próbuje ustalić prawdziwy przebieg wypadków ale otrzymuje oficjalny zakaz zajmowania się tą sprawą. Jednak kiedy pojawiają się nowe ofiary wśród uczestników feralnej imprezy, robi wszystko, by odkryć prawdę. Kim jest morderca i czy uderzy ponownie?

bibl2015_zaufajmimamo

Xinran “Wiadomość od nieznanej chińskiej matki” – autorka opowiada o okradzionych z macierzyństwa matkach i osieroconych córkach, zabiera nas w sam środek życia po stracie, także jej własnego życia.

bibl2015_wodchm

Polityka jednego dziecka, ale także okrutna tradycja, zmusiła wiele chińskich kobiet, by oddały swoje córki do adopcji, inne zmuszono do ich porzucenia – na ulicach miast, przed szpitalami, sierocińcami lub na peronach kolejowych. To bardzo osobista, pełna smutku, choć niepozbawiona nadziei książka niosąca przesłanie do chińskich dziewczynek, które zostały adoptowane – pokazuje im prawdziwe życie ich matek oraz upewnia je, że były kochane i nie zostaną zapomniane.

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Szczebrzeszynie.

drukuj

Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.