Dzisiaj: 2024-05-23, imieniny: Emilia, Iwona

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > Debata społeczna

Debata społeczna

W środę, 2 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Szczebrzeszynie odbyło się spotkanie poświęcone zagadnieniom związanym z zagrożeniami występującymi na terenie działania Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie i Zwierzyńcu.
Celem debaty z udziałem przedstawicieli samorządowych władz lokalnych, funkcjonariuszy policji oraz mieszkańcami było zdiagnozowanie potrzeb oraz oczekiwań lokalnej społeczności wobec stróżów prawa.
W trakcie spotkania zapoznano uczestników z problematyką dopalaczy i narkotyków. Komendant Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie i Kierownik Posterunku Policji w Zwierzyńcu przekazali informacje na temat dopalaczy i objawów ich zażywania. Obecny na spotkaniu Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu poruszył zaś kwestie bezpieczeństwa na drodze a w szczególności używania elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów.
W dalszej kolejności policjanci odpowiadali na pytania mieszkańców. Tematyka poruszanych zagadnień była różnorodna. W szczególności dotyczyła problemu młodzieży gromadzącej się w miejscach publicznych i spożywającej alkohol, używania fajerwerków w okresie świąteczno – noworocznym, oszustw dokonywanych metodą „na wnuczka” jak również bezpieczeństwa na drodze.
Podczas spotkania nie zabrakło także przychylnych słów ze strony władz samorządowych i przedstawicieli mieszkańców gminy, dotyczących współpracy z lokalnymi policjantami.

policja_debata_2015

drukuj


Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.