Dzisiaj: 2024-04-23, imieniny: Jerzy, Wojciech, Idzi

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > Jubileusz 50-lecia istnienia Miejskiego Domu Kultury w Szczebrzeszynie

Jubileusz 50-lecia istnienia Miejskiego Domu Kultury w Szczebrzeszynie

Z okazji przypadającego na ten rok jubileuszu 50 lat istnienia Miejskiego Domu Kultury w Szczebrzeszynie, dnia 27 listopada w sali widowiskowej dawnej synagogi zorganizowany został koncert.
Na scenie zaprezentowały się zespoły oraz uczestnicy zajęć prowadzonych przez instruktorów MDK. Wyświetlone zostały również dwa filmy powstałe w pracowni audiowizualnej, dokumentujące dawne i obecne działania szczebrzeszyńskiego ośrodka kultury.
Uroczystość uświetniły swoją obecnością osoby, które tworzyły kiedyś historię instytucji kultury , dawni pracownicy i dyrektorzy oraz przedstawiciele władz lokalnych: Starosta Zamojski Henryk Matej, wiceburmistrz Jerzy Banaszkiewicz, przewodniczący rady miejskiej Mariusz Drożdżyk, kierownik filii Urzędu Marszałkowskiego w Zamościu Aneta Najda, a także dr Artur Stępoch – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. Gratulacje i wyrazy uznania spłynęły także od dyrektorów zaprzyjaźnionych i współpracujących z Domem Kultury placówek edukacyjnych, kulturalnych i sportowych z terenu Gminy Szczebrzeszyn i Powiatu Zamojskiego.

drukuj


Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.