Dzisiaj: 2024-05-23, imieniny: Emilia, Iwona

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > relacja z dni chrząszczowego grodu 2016

relacja z dni chrząszczowego grodu 2016

Tegoroczne obchody Dni Chrząszczowego rozpoczęły się w piątek 17 czerwca Integracyjnym  Festiwalem Piosenki Dziecięcej  i Młodzieżowej “Rozśpiewany Chrząszcz”, który  wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością, co potwierdziła liczba biorących w nim udział młodych wokalistów.

Po sobotnim podsumowaniu dwudniowego festiwalu i nagrodzeniu laureatów, mieszkańcy gminy oraz przybyli goście bawili się wspólnie rynku miejskim.

W niedzielę, 19 czerwca na scenie plenerowej prezentowały się  zespoły artystyczne z MDK w Szczebrzeszynie, zespół „Pólnoc-Południe”, oraz “Cichy Band”- rock&blues sessions. W naszym mieście zagościła także orkiestra dęta Jablunkovanka z Czech, na czele z wiceburmistrzem Jablunkova Stanislavem Jakusem.

Najważniejszym punktem programu Dni Chrząszczowego Grodu był koncert gwiazdy wieczoru –zespołu ŁZY, który obchodzi dwudziestolecie swojej działalności na scenie muzycznej.

Impreza została zorganizowana przez Starostę Zamojskiego Henryka Mateja, Burmistrza Szczebrzeszyna Mariana Mazura, Warsztat Terapii Zajęciowej w Rozłopach oraz Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie.

drukuj


Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.