Dzisiaj: 2024-04-16, imieniny: Cecylian, Bernadeta

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > Szkoła ze Szczebrzeszyna w gronie uczestników ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Wartości w pracy profilaktycznej i superwizyjnej”.

Szkoła ze Szczebrzeszyna w gronie uczestników ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Wartości w pracy profilaktycznej i superwizyjnej”.

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 1  im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie znalazła się w zaszczytnym gronie 30 szkół wybranych do tegorocznej edycji ogólnopolskiego projektu pn. „Wartości w pracy profilaktycznej i superwizyjnej ( http://instytutep.pl/superwizja-w-szkole/ ) realizowanego przez Instytut Edukacji Pozytywnej.

Projekt „Wartości w pracy profilaktycznej i superwizyjnej” jest innowacyjnym programem, w ramach którego na rok 2017 zaplanowano następujące działania:

  • 5 spotkań stacjonarnych superwizyjnych dla nauczycieli;
  • 10 spotkań superwizyjnych indywidualnych online;
  • 12 godzin szkoleniowych z tematyki wychowawczo-profilaktycznej dla grona pedagogicznego;
  • zajęcia profilaktyczno-wychowawcze dla wybranych klas.

Szkoła w ramach projektu będzie mogła skorzystać z pakietu szkoleniowego dotyczącego wychowania i profilaktyki we współczesnej szkole.

W każdym cyklu szkoleniowym powstaną także programy wychowania i profilaktyki z uwzględnieniem wypracowanych metod i wdrożeniem systemu superwizji w szkole. Eksperci Instytutu Edukacji Pozytywnej dokonają analizy programów i ocenią ich spójność
z potencjałem danej szkoły i potrzeb uczniów.

Całość projektu (poza zajęciami dla dzieci i młodzieży) finansowana jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Warsztaty dla dzieci i młodzieży sfinansuje Fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej  z własnych środków.

drukuj

Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.