Dzisiaj: 2024-05-23, imieniny: Emilia, Iwona

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > festiwal stolica języka polskiego

festiwal stolica języka polskiego

Cztery dni Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie już za nami. Hasłem trzeciej edycji Festiwalu jest „CAŁA NADZIEJA W LITERATURZE”, a patronami w 2017 roku są WISŁAWA SZYMBORSKA i KORNEL FILIPOWICZ. Impreza obfituje w wydarzenia kulturalne, w tym spotkania autorskie m.in. z Dorotą Masłowską, Jakubem Żulczykiem, ks. Adamem Bonieckim, Szczepanem Twardochem.

 

Nie brakuje również widowisk poetyckich i spektakli. W środę 9 sierpnia mieliśmy okazję wysłuchać fragmentów listów Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza, zebranych w tomie pn. „Najlepiej w życiu ma twój kot”, w interpretacji Karoliny Gruszki i Adama Woronowicza.  

 

Dużym zainteresowaniem licznie zgromadzonej publiczności cieszyły się koncerty Ireny Santor oraz  „Pablopavo i Ludziki”.  

 

Od  soboty (5 sierpnia) do końca festiwalu można oglądać wystawę  prac artystów-fotografów z Zamojszczyzny  pn.“Kolonia Fotografów”.  Wystawa jest dostępna dla zwiedzających w godzinach 10:00 -18:00 , w budynku  Szkoły  Zawodowej.  

 

Czekamy z niecierpliwością na  kolejne wydarzenia, warsztaty, spotkania oraz koncert finałowy Ani Dąbrowkiej, w sobotę 12 sierpnia na rynku miejskim.

drukuj

Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.