Dzisiaj: 2024-06-17, imieniny: Albert, Ignacy

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > Festiwal Stolica Języka Polskiego

Festiwal Stolica Języka Polskiego

Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie już za nami. Hasło trzeciej edycji Festiwalu brzmiało „CAŁA NADZIEJA W LITERATURZE”, a patronami w 2017 roku byli WISŁAWA SZYMBORSKA i KORNEL FILIPOWICZ. Impreza obfitowała  w wydarzenia kulturalne, w tym spotkania autorskie m.in. z Dorotą Masłowską, Jakubem Żulczykiem, ks. Adamem Bonieckim, Szczepanem Twardochem.

Nie zabrakło  również widowisk poetyckich i spektakli. We wtorek 8 sierpnia odbył się spektakl „Dziennik Czeczeński Poliny Żerebcowej” w wykonaniu Andrzeja Seweryna. A w środę 9 sierpnia mieliśmy okazję wysłuchać fragmentów listów Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza, zebranych w tomie pn. „Najlepiej w życiu ma twój kot”, w interpretacji Karoliny Gruszki i Adama Woronowicza.

Na plenerowej scenie przy rzece odbyło się także czytanie Czechowa, w reżyserii Iwana Wyrypajewa, w którym wystąpili m.in. Andrzej Seweryn, Karolina Gruszka, Adam Woronowicz, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Anna Nehrebecka, Dariusz Chojnacki.

Dużym zainteresowaniem licznie zgromadzonej publiczności cieszyły się koncerty Ireny Santor „Pablopavo i Ludziki”, Adama Struga wraz z chórem Kairos oraz Ani Dąbrowskiej na rynku miejskim.

Przez cały czas trwania festiwalu można było oglądać wystawę  prac artystów-fotografów z Zamojszczyzny  pn.“Kolonia Fotografów”.

drukuj


Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.