Dzisiaj: 2024-06-22, imieniny: Paulina, Tomasz

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > Dożynki Gminne 2017

Dożynki Gminne 2017

W niedzielę, 10 września w Szczebrzeszynie odbyły się dożynki gminne. W korowodzie, prowadzonym przez Roztoczańską Konną Straż Ochrony Przyrody im. 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich, wzięły udział reprezentacje sołectw z tradycyjnymi wieńcami, uwitymi z tegorocznych kłosów.

Starostami dożynek byli: pani Elżbieta Pietrykowska z Wielączy  i pan Rafał Kot z Niedzielisk, których wiózł bryczką pan Tadeusz Żebrowski. W korowodzie wzięła również udział delegacja dzieci z Przedszkola Samorządowego w Szczebrzeszynie oraz młodzieży z Zespołu Szkół nr 2 im. Zygmunta Klukowskiego, w strojach ludowych.

Podniosły charakter uroczystości nadała oprawa muzyczna w wykonaniu orkiestry dętej Echo Kniei, na czele z kapelmistrzem panem Józefem Magrytą. Po przemówieniu burmistrza Szczebrzeszyna Mariana Mazura, księża parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz św. Mikołaja koncelebrowali  uroczystą Mszę Świętą, w dziękczynieniu za zebrane plony i dobrą pogodę.

W części artystycznej na scenie  plenerowej zaprezentowały się kapele: Bimber Boys oraz STAH. Wystąpił również Paweł Kozłowski z gitarą, któremu na skrzypcach akompaniował Wiktor Banach. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie, wraz z zaproszonymi gośćmi,  zainscenizowali także sceny z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, w ramach narodowego czytania.

Zwieńczeniem wieczoru był koncert Andrzeja Rybińskiego, po którym nastąpiła zabawa z zespołem „Lesioki”. Jak co roku, imprezie towarzyszyły wystawy rolnicze, kiermasz sztuki ludowej i atrakcje dla najmłodszych.

drukuj

Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.