Dzisiaj: 2024-04-18, imieniny: Alicja, Bogusław

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > dożynki powiatowo-gminne

dożynki powiatowo-gminne

 

27 sierpnia w Skierbieszowie odbyły się Dożynki Powiatowo – Gminne. Uczestniczyły w nich delegacje gmin powiatu zamojskiego. Gminę Szczebrzeszyn reprezentowała sekretarz Miasta i Gminy Maria Loc-Oczkoś oraz przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Błonia, z tradycyjnym wieńcem dożynkowym. Starostami z naszej gminy byli: pani Elżbieta Pietrykowska, rolniczka z Wielączy oraz pan Rafał Kot, rolnik z Niedzielisk. W darze złożyli chleb i bukiet kwiatów.

Przed rozpoczęciem Mszy Św. zwyczajem powiatowych dożynek jest spotkanie rolników ze Starostą Zamojskim, w trakcie którego ma miejsce wręczanie dyplomów dla wyróżnionych rolników.

 

Podczas Powiatowo – Gminnych Dożynek rozstrzygnięty został również konkurs na wieniec dożynkowy w dwóch kategoriach: wieńca tradycyjnego i współczesnego. Komisja konkursowa oceniła 78 wieńców, które brały udział w korowodzie.  

 

W trakcie dożynek zorganizowana została wystawa rolnicza oraz wystawa sztuki ludowej i festyn rekreacyjno – sportowy. Program dożynek zakończył koncert pt. „Pod dożynkową wiechą”, w którym uczestniczyli: Zespół  Śpiewaczy „Ogrodniczki” Łabuńki Pierwsze, Zespół Śpiewaczy „Zaburzanki” z Zaburza” oraz Grabowiecka Kapela Ludowa.

 

drukuj


Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.