Dzisiaj: 2024-07-24, imieniny: Kinga, Krystyna

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > próba ustanowienia rekordu w tańczeniu poloneza

próba ustanowienia rekordu w tańczeniu poloneza

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości stało się okazją do ustanowienia rekordu kraju w ilości par jednocześnie tańczących poloneza. Do akcji włączyły się także placówki oświatowe z miasta i gminy Szczebrzeszyn.  8 czerwca na rynku miejskim podziwialiśmy korowód 114 par, reprezentacje  dzieci i młodzieży oraz przedstawicieli  władz lokalnych.

 

 Próba bicia rekordu to przedsięwzięcie wymagające od nas współpracy i zaangażowania, gdyż odbywać się będzie w wielu lokalizacjach – każda ze szkół w swojej miejscowości podejmie próbę tańca, którą należy udokumentować i przesłać do koordynatora rekordu – mówi Aneta Bartoszczyk-Trochimiuk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczebrzeszynie, koordynator powiatowy akcji.

 

Poza Szczebrzeszynem, we wspólną inicjatywę włączyli się uczniowie z  Zamościa, Zwierzyńca, Biłgoraja, Tomaszowa Lubelskiego, Hrubieszowa oraz  wielu innych miejscowości, podlegających pod zamojską delegaturę Lubelskiego Kuratorium Oświaty.

 

Wszystkim tańczącym oraz  inicjatorom przedsięwzięcia składamy serdeczne podziękowania  za poświęcony czas i wysiłek  włożony w przygotowanie występu oraz wyrazy uznania za wspaniałe   wykonanie tego wyjątkowego tańca.

 

drukuj


Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.