Dzisiaj: 2024-06-17, imieniny: Albert, Ignacy

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

 Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości to wspólna inicjatywa szkół i placówek z obszaru działania zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie zaplanowana z okazji obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

W najbliższy piątek – 8 czerwca 2018 roku o godzinie 11:00 – także w Szczebrzeszynie podjęta zostanie próba ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach. Na Rynku Miejskim zatańczą uczniowie reprezentujący szkoły z terenu gminy Szczebrzeszyn, a dołączą do nich nauczyciele, przedstawiciele lokalnych władz i mieszkańcy miasta.

 

Polonez poprzedzony zostanie Korowodem Niepodległości, który wyruszy o godz. 10.00  sprzed Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie.

Projekty Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości oraz Korowód Niepodległości to przedsięwzięcia, które uzyskały zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego „Niepodległa”, ponieważ zachęcają uczestników do aktywnego włączania się w świętowanie setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz wzmacniają poczucie wspólnoty obywatelskiej  integrując uczniów, nauczycieli, rodziców i lokalną społeczność.

 

Wydarzenie Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości  odbędzie się pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego – Pana Przemysława Czarnka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty – Pani Teresy Misiuk.

drukuj


Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.