Dzisiaj: 2024-04-20, imieniny: Czesław, Agnieszka

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > relacja z XIX Powiatowych Igrzysk LZS

relacja z XIX Powiatowych Igrzysk LZS

W dniach 23-24 czerwca 2018r. w Miączynie odbyły się XIX Powiatowe Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych. Gminę Szczebrzeszyn reprezentowało 78 zawodników. Podczas pierwszego dnia zmagań rywalizowały młodzieżowe drużyny pożarnicze. Drużyna dziewcząt z Brodów  Dużych zajęła III miejsce, natomiast w klasyfikacji  chłopców MDP formacja z Wielączy zajęła  IV miejsce.

W niedzielę w indywidualnych konkurencjach wywalczyliśmy cztery krążki medalowe,  a ich zdobywcami byli: Jakub Szyduczyński – złoto w skoku w dal, Bartosz Wyrostkiewicz- brąz w rzucie lotką, Szymon Harkot – brąz  w biegu na 60 m oraz Agnieszka Wróbel- srebro w rzucie lotką.

W konkurencji dwuboju władz samorządowych reprezentacja gminy, w składzie: Agnieszka Wróbel, Paweł Sawic oraz Damian Hałasa osiągnęła zdecydowaną przewagę nad konkurencją zajmując I miejsce.

W konkurencjach drużynowych nasze koszykarki składzie: Małgorzata Ziemiańska, Karina Wyłupek, Martyna Wyłupek, Wiktoria Kulasza, Oliwia Maciaszek, Marta Świrgoń wywalczyły brąz. Piłkarze z gminy Szczebrzeszyn w meczu o III miejsce pokonali w rzutach karnych 5:3 zespół z Adamowa. Nasz zespół tworzyli: Mateusz Pupiec, Bartosz Godzisz, Łapa Bartosz, Wróbel Paweł, Wróbel Jakub, Lembryk Piotr, Rusak Konrad, Cichoń Michał, Sobczak Kacper, Godzisz Adam, Godzisz Piotr.

W klasyfikacji generalnej reprezentacja gminy Szczebrzeszyn uplasowała się na bardzo dobrej piątej pozycji. Opiekunem ekipy był instruktor sportu  Paweł Sawic.