Dzisiaj: 2024-04-18, imieniny: Alicja, Bogusław

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > dożynki powiatowo-gminne

dożynki powiatowo-gminne

W niedzielę 26 sierpnia w Grabowcu odbyły się Dożynki Powiatowo – Gminne. Uczestniczyły w nich delegacje gmin powiatu zamojskiego. Gminę Szczebrzeszyn reprezentowała wiceburmistrz Miasta i Gminy pani Maria Loc-Oczkoś oraz przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Bodaczowa i Wielączy Kolonii z własnoręcznie uwitym wieńcem z tegorocznych kłosów zbóż. Wieniec tradycyjny o motywie religijnym przedstawiał kielich i świecę. Starostami z naszej gminy byli państwo Joanna i Krzysztof Matwij z Wielączy. W darze złożyli chleb i bukiet kwiatów.

 

Przed rozpoczęciem uroczystej Mszy Św. za zebrane plony, odbyło się spotkanie rolników ze Starostą Zamojskim Henrykiem Matejem, w trakcie którego wręczono nagrody i dyplomy dla wyróżnionych rolników.

 

Podczas Powiatowo – Gminnych Dożynek rozstrzygnięty został również konkurs na wieniec dożynkowy w dwóch kategoriach: wieńca tradycyjnego i współczesnego. Komisja konkursowa oceniła ponad osiemdziesiąt wieńców, które brały udział w korowodzie.

 

W programie imprezy znalazła się również wystawa rolnicza oraz wystawa sztuki ludowej i festyn rekreacyjno – sportowy. Na scenie zaprezentowała się m.in. kapela ludowa z Grabowca, Patrycja Wilgos oraz zespół Twist Time.

 

drukuj


Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.