Dzisiaj: 2024-04-23, imieniny: Jerzy, Wojciech, Idzi

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > zaproszenie na bezpłatną mammografię

zaproszenie na bezpłatną mammografię

W dniu 13 września br. przy Urzędzie Miejskim w Szczebrzeszynie będą prowadzone bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat.

 

Badanie jest bezpłatne – refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania. Rejestracja pod nr tel.: 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty. Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego należy przynieść na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.

 

W badaniu mogą wziąć udział  ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:  w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu ub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 ).

 

drukuj


Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.