Dzisiaj: 2024-04-25, imieniny: Mark, Jarosław

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > nowe centrum rekreacyjne

nowe centrum rekreacyjne

W dniu 6 grudnia 2018 roku dokonano otwarcia centrum turystyczno-rekreacyjnego w Szczebrzeszynie przy ul. Ogrodowej. Gmina Szczebrzeszyn otrzymała  dofinansowanie na realizację części projektu w wysokości 245 058,00 zł ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, w zakresie innym, niż podejmowanie działalności gospodarczej”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

 

Zakres rzeczowy projektu, z częściowym  dofinansowaniem obejmował wykonanie: placu zabaw wraz z wyposażeniem, siłowni zewnętrznej wraz z wyposażeniem, strefy street workout z wyposażeniem, nawierzchni bezpiecznych, wykonanie strefy wypoczynku chodników i dojść, ścieżki rowerowej, montażu ławek, koszy na śmieci ,stojaków na rowery. Dokonano również nasadzeń zieleni.

W drugim etapie zagospodarowania terenu ze środków własnych gminy wykonano: oświetlenie terenu, monitoring oraz skatepark. Ustawione zostały tablice :  1- informująca o wsparciu finansowym realizacji projektu ze środków unijnych oraz 4 – regulaminy dot. korzystania z poszczególnych stref.

Dzięki realizacji projektu, w gminie Szczebrzeszyn  powstał ogólnodostępny teren o charakterze turystyczno – rekreacyjnym. Zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy do korzystania z urządzeń rekreacyjnych w celu podnoszenia ogólnej sprawności i aktywnego wypoczynku.

drukuj


Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.