Dzisiaj: 2024-04-15, imieniny: Ludwina, Wacława

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Szczebrzeszynie

posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Szczebrzeszynie

W dniu 14 maja 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Szczebrzeszynie odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Szczebrzeszynie, na którym omówione zostały następujące kwestie:

 

  1. Podsumowanie uroczystości 3 –maja połączone ze świętem Św. Floriana – Burmistrz Szczebrzeszyna Henryk Matej podziękował strażakom za udział w uroczystościach.
  2. Przygotowanie do gminnych zawodów sportowo-pożarniczych, które odbędą się w dniu 19 maja 2019r. o godz. 14.00 na stadionie przy ul. Aleksandry Wachniewskiej w Zwierzyńcu.

 

Na posiedzeniu podpisane zostały także  umowy użyczenia samochodów,  pomiędzy Gminą Szczebrzeszyn a jednostkami OSP.  Pięć  nowych aut marki Renault Trafic, zakupiono na wyposażenie ochotniczych straży  pożarnych z terenu Miasta i Gminy Szczebrzeszyn. Inwestycja w kwocie 478 300,00 zł została w całości sfinansowana z  budżetu tutejszego samorządu.

 

Jednostki które otrzymały nowe samochody to:

  1. OSP Błonie
  2. OSP Kawęczyn
  3. OSP Kąty Pierwsze
  4. OSP Szperówka
  5. OSP Szczebrzeszyn

 

Ponadto, jednostka OSP Bodaczów otrzymała używany samochód marki Fiat Ducato pozyskany w roku bieżącym z Komendy Wojewódzkiej  Policji w Lublinie, a do jednostki  w Kawęczynku został przekazany wyremontowany Żuk z OSP Kawęczyn.

 

drukuj


Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.