Dzisiaj: 2024-06-22, imieniny: Paulina, Tomasz

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > dożynki gminno-powiatowe 2019

dożynki gminno-powiatowe 2019

W niedzielę, 18 sierpnia w miejscowości Stary Zamość odbyły się Dożynki Powiatowo – Gminne. Gminę Szczebrzeszyn reprezentował Zastępca Burmistrza Szczebrzeszyna pan Zbigniew Paprocha, który w darze za zebrane plony składał chleb.  Sołtys wsi Niedzielska Kolonia pani Halina Gontarz niosła w darze kosz z owocami. Wieniec współczesny, uwity z tegorocznych zbóż, przedstawiający wizerunek Matki Boskiej  własnoręcznie przygotowali mieszkańcy wsi Niedzielska Kolonia – państwo Agnieszka i Piotr Hałasa.

 

Przed rozpoczęciem uroczystej Mszy Św. za zebrane plony, odbyło się spotkanie rolników ze Starostą Zamojskim Stanisławem Grześko, w trakcie którego wręczono nagrody i dyplomy dla wyróżnionych rolników.

 

Podczas Powiatowo – Gminnych Dożynek rozstrzygnięty został również konkurs na wieniec dożynkowy w dwóch kategoriach: wieńca tradycyjnego i współczesnego. Komisja konkursowa oceniła ponad dziewięćdziesiąt wieńców, które brały udział w korowodzie.

 

W programie imprezy znalazła się również wystawa rolnicza oraz wystawa sztuki ludowej i festyn rekreacyjno – sportowy. Na scenie wystąpił między innymi:  Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, Czadoman oraz Veegas.

drukuj


Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.