Dzisiaj: 2024-07-24, imieniny: Kinga, Krystyna

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > “Najważniejsza lekcja” oraz “Czarownica niska emisja”-relacja ze spektakli ekologicznych

“Najważniejsza lekcja” oraz “Czarownica niska emisja”-relacja ze spektakli ekologicznych

W dniu 17 października br. na scenie MDK w Szczebrzeszynie odbyły się dwa spektakle ekologiczne dla dzieci i młodzieży, zorganizowane przez Urząd Miejski Szczebrzeszynie – Referat Promocji, Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami. W spektaklach wzięły udział dzieci oraz młodzież ze szkół podstawowych (samorządowych oraz stowarzyszeniowych) z terenu Gminy Szczebrzeszyn.
Pierwsze przedstawienie pt. ”Czarownica niska emisja” w wykonaniu aktorów z Krakowskiego Biura Promocji, obejrzeli najmłodsi widzowie z Przedszkola w Szczebrzeszynie i Bodaczowie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczebrzeszynie.
Drugie przedstawienie pt. „Najważniejsza lekcja” adresowane było do młodzieży, w której wzięli udział uczniowie Szkół Podstawowych ze Szczebrzeszyna, Wielączy, Wielączy Kolonii, Niedzielisk oraz Bodaczowa.
Spektakl miał na celu uświadomienie w sposób humorystyczny dlaczego warto dbać o środowisko i jakie korzyści z tego wynikają, jak również na czym polega selektywna zbiórka odpadów komunalnych. Dzieci z wielką chęcią uczestniczyły w przedstawieniu, odpowiadały na pytania, a także z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły na scenie prezentując umiejętności związane z selektywną zbiórką odpadów komunalnych.

drukuj


Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.