Dzisiaj: 2024-04-16, imieniny: Cecylian, Bernadeta

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > Wielącza górą w konkursie!

Wielącza górą w konkursie!

Uczennice Szkoły Podstawowej w Wielączy zwyciężyły w II etapie wojewódzkiego konkursu wiedzy ekologicznej “Zwierzęta zamojskich parków krajobrazowych w naszym zoo”.

Kamila Dziadosz, Martyna Kłus, Hania Tomaszewska, Izabela Wróbel i Klaudia Wróbel przygotowywały się do konkursowych zmagań pod okiem nauczycielki biologii Pani Edyty Tujaki.

W finałowej rozgrywce, która miała 17 grudnia na terenie zamojskiego ZOO, zmierzyli się uczniowie trzech szkół – laureaci I etapu. W tej części należało wykazać się m.in. wiedzą na temat parków krajobrazowych województwa lubelskiego. W decydującym etapie młodzież z Wielączy rozwiązywała natomiast specjalny test przygotowany przez Dział Dydaktyczny ZOO w Zamościu. Wymagało to gruntownej wiedzy na temat zwierząt zamieszkujących Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera, ale jak widać po efektach – poradziła sobie świetnie. 

– Konkurs był bardzo ciekawie pomyślany. Sprawdzał nie tylko wiedzę, ale i spostrzegawczość, bo niektóre podpowiedzi znajdowały się na tabliczkach przy klatkach. Co prawda trzeba było poświęcić sporo czasu, aby się do niego solidnie przygotować, ale na pewno było warto – przyznały zadowolone uczennice Szkoły Podstawowej w Wielączy. 

W nagrodę ósmoklasistki wróciły do domu z bardzo wartościowymi nagrodami oraz z gratisową wycieczką do zoo dla całej klasy.

Fot. Tomasz Krywionek  („Nowy Kurier Zamojski”)

drukuj


Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.