Dzisiaj: 2024-04-16, imieniny: Cecylian, Bernadeta

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > „Życie jest piękne”

„Życie jest piękne”

„Życie jest piękne” to hasło konkursu plastycznego przeprowadzonego w szkołach podstawowych na terenie gminy Szczebrzeszyn, który był jednym z zadań realizowanych w ramach projektu „Życie jest piękne bez alkoholu”. Projekt miał formę kampanii profilaktycznej skierowanej głównie do młodzieży klas 6-8 szkół podstawowych, w której zwrócono uwagę młodych ludzi nie tylko na szkody zdrowotne i społeczne spowodowane używkami, ale również na ryzyko związane z obecnością tych substancji w codziennym życiu. Istotą kampanii „Życie jest piękne bez alkoholu” było przekonanie młodzieży, że używki, kojarzone często z dobrą zabawą, mogą być źródłem osobistych dramatów i rodzinnych tragedii. 

W dniu 18 grudnia 2019 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Szczebrzeszynie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny. Z nadesłanych prac wybrano 12, które posłużyły do zilustrowania kart  kalendarza na rok 2020, wydanego w ramach projektu. 

Po mimo rywalizacji konkursowej nie było zwycięzców i przegranych, każdy uczestnik otrzymał nagrodę rzeczową i dodatkowo uczestniczył w wyjeździe profilaktycznym do Centrum sportu i rekreacji w Lublinie. 

Zadanie publiczne pn.: „Życie jest piękne bez alkoholu” sfinansowane z budżetu gminy Szczebrzeszyn w ramach Umowy nr ROK. 032.76.2019. Wartość całkowita projektu 10 000 zł. Beneficjent: Stowarzyszenie Chrząszczowy Gród.

Kalendarz na 2020 r.

fotorelacja:

drukuj


Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.