Dzisiaj: 2024-04-16, imieniny: Cecylian, Bernadeta

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > „Budowa ścieżki pieszo rowerowej wzdłuż rzeki Wieprz wraz z organizacją 2 punktów obserwacji przyrodniczej w miejscowości Szczebrzeszyn”

„Budowa ścieżki pieszo rowerowej wzdłuż rzeki Wieprz wraz z organizacją 2 punktów obserwacji przyrodniczej w miejscowości Szczebrzeszyn”

Miłośnicy spacerów oraz zwolennicy dwóch kółek już w tym roku dostaną prezent: nowy ciąg pieszo – rowerowy, który skomunikuje południową część miasta, od ulicy Zwierzynieckiej, promenadą wzdłuż rzeki Wieprz z ulicą Zamojską. Zadanie inwestycyjne zostanie zrealizowane w ramach Projektu: „Budowa ścieżki pieszo rowerowej wzdłuż rzeki Wieprz wraz z organizacją 2 punktów obserwacji przyrodniczej w miejscowości Szczebrzeszyn”.

Jego najważniejszym elementem będzie kładka na rzece Wieprz, zlokalizowana na wysokości tzw. ulicy Wagarowej. Kładka o konstrukcji jednoprzęsłowej belkowej swobodnie podpartej bez wsporników na rzece Wieprz w m. Szczebrzeszyn będzie charakteryzowała się następującymi parametrami:

 

Długość całkowita 18 m,

Ilość przęseł: n=1,

Rozpiętość teoretyczna przęsła: 17,00 m,

Szerokość całkowita: 3,2 m,

Szerokość jezdni 2,8 m,

 

Inwestycja polegająca na budowie ścieżki pieszo – rowerowej, została podzielona na 2 odcinki:

  • pierwszy odcinek od ulicy Zwierzynieckiej, łączący się ze Wschodnim Szklakiem Rowerowym Green Velo do kładki na rzece Wieprz będzie miał długość 800 m
    i zostanie zbudowany z kostki brukowej. Szerokość ścieżki rowerowej – 2,0 m, szerokość chodnika – 1,5 m, szerokość opaski gruntowej 1,0 m. Na tym odcinku zostaną postawione 2 drewniane wiaty,
  • drugi 163 metrowy odcinek od ulicy Zamojskiej (tzw. ulica Wagarowa) do kładki na rzece Wieprz zostanie zbudowany z kostki brukowej.

 

Prace rozpoczęły się 13 marca 2020r. i potrwają do 30 września 2020r.

 

Wykonawcą robót budowlanych jest:

Zakład Budowy i Remontu Mostów

Eugeniusz Czyż

Sitaniec 123 b

22-400 Zamość

 

Zadanie będzie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego,
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020

Oś Priorytetowa 7: Ochrona dziedzictwa kulturowego i naturalnego

Działanie 7.3: Turystyka przyrodnicza

 

Prezentujemy obecny stan budowy.

 

drukuj


Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.