Dzisiaj: 2024-04-23, imieniny: Jerzy, Wojciech, Idzi

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > Dodatkowe środki finansowe dla szkół

Dodatkowe środki finansowe dla szkół

Gmina Szczebrzeszyn pozyskała dodatkową kwotę 133 006,00 zł ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej z tytułu dofinansowania wyposażenia w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych w szkołach podstawowych.

 

O dodatkową subwencję mogły ubiegać się szkoły publiczne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez jst, osoby prawne lub osoby fizyczne. W 2020 r. z takiej  możliwości mogły skorzystać dwie placówki.

 

W uzgodnieniu z dyrektorami wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Szczebrzeszyn o dofinansowanie w b.r. zwróciła się Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie – prowadzona przez jst  i Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Wielączy Kolonii  – prowadzona przez Stowarzyszenie Oświatowe.

 

Dofinansowanie wynosi 100% kwoty, czyli realizowane jest bez wkładu własnego szkoły i gminy. To finansowe wsparcie zostanie w całości przeznaczone na wyposażenie pracowni biologicznych, geograficznych, chemicznych i fizycznych.

 

Burmistrz Szczebrzeszyna
/-/ Henryk Matej

drukuj


Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.