Dzisiaj: 2024-04-18, imieniny: Alicja, Bogusław

Miasto i Gmina Szczebrzeszyn > Aktualności > Relacja z Dni Chrząszczowego Grodu

Relacja z Dni Chrząszczowego Grodu

Tegoroczne obchody Dni Chrząszczowego Grodu już za nami. Pomimo niesprzyjającej aury, Festiwal Piosenki Dziecięcej  i Młodzieżowej “Rozśpiewany Chrząszcz” cieszy się niesłabnącą popularnością, co potwierdziła liczba biorących w nim udział młodych wokalistów. Protokół z zestawieniem laureatów jest dostępny na stronie: www.mdk.szczebrzeszyn.pl 

Po sobotnim podsumowaniu festiwalu i nagrodzeniu zwycięzców, mieszkańcy gminy oraz przybyli goście bawili się wspólnie do późnych godzin nocnych na wieczorze tanecznym z zespołami: “Virelai” i  “Veegas”.

W niedzielę, 1 czerwca odbył się festyn rodzinny, podczas którego na scenie prezentowały się  zespoły artystyczne z MDK w Szczebrzeszynie , formacje  Jiu-jitsu z Bushido w Szczebrzeszynie,  „Szczebrzeska Kapela Podwórkowa” oraz zespół „Mister & Mister”. W naszym mieście zagościła także Lotna Premia 58. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Przyjaźni Polsko – Ukraińskiej.

Nie zabrakło również licznych atrakcji dla najmłodszych z racji ich święta. Animatorzy kultury przygotowali na tę okazję specjalny program artystyczny, a wystawcy licznie zgromadzili się na rynku umilając dzieciom czas możliwością korzystania ze zjeżdżalni, dmuchanych zamków, zakupu słodyczy i zabawek.Najważniejszym punktem programu Dni Chrząszczowego Grodu był koncert gwiazdy wieczoru – Rafała Brzozowskiego z zespołem, który bez wątpienia dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

drukuj


Stan jakości powietrza w Szczebrzeszynie.